Silvie Vondřejcová

Nový byt v Praze


V současnosti bydlím v bytě o rozloze 46 m2.

Byt byl původně uspořádán, jako 1+1. Přesunula jsem kuchyň do předsíně a jednu místnost jsem rozčlenila vestavěním miniaturní ložnice. Občas nadneseně říkám, že jsem z toho udělala 3+1.

Část s kuchyní a koupelnou je řešena v bílo-žluté barevné kombinaci. Žlutou barvu jsem zvolila především proto, že byt má okna na sever a do této vstupní části se již nedostane mnoho světla, tak jsem barevným řešením chtěla byt rozsvítit. Všechny vodorovné plochy mají obklad (nátěr) žlutý a matný, svislé plochy jsou lesklé a bílé. V bílém obkladu svítí jasně žluté spáry.

Během rekonstrukce bytu jsem odvezla všechny dveře k opravě, kterou si dělám sama. Po nastěhování jsem zjistila, že mi život bez dveří zatím vyhovuje (jsou pouze na záchod). Koupelnu pro zachování soukromí odděluje žlutý závěs.

Kresby a modýlek návrhu šatní skříně do dětského pokojíčku. Skříň slouží současně jako žebřík na vyvíšené spací patro (prostor nad ložnicí).

Realizace šatní skříně do dětského pokojíčku. Skříň slouží současně jako žebřík na vyvíšené spací patro (prostor nad ložnicí).